Aktulane imprezy wydarzenia, kalendarium imprez koncertów wydarzeń rozrywkowych kulturalnych ale również biznesowych.
 
imprezy   dopisz impreze
   imprezy koncerty
 
kontakt - imprezy
imprezy wydarzenia

»  Kulturalne
»  Rozrywkowe
»  Biznesowe
»  Targowe
»  Sportowe
»  Dla dzieci
»  Koncerty
»  Wystawy
»  Spektakle
»  Pokazy
»  Kabarety
»  Klubowe


imprezy w miastach

»  Warszawa
»  Kraków
»  Wrocław
»  Poznań


»  dodaj imprezy
 
 

Adam Rzepecki

Przeczytany: 4333 razy
Dodany: 2013-11-25 10:12:11
Aktualizowano: 2013-11-25 10:17:57

 

Adam Rzepecki

"PREFERUJĘ BARDZIEJ ZRZUTĘ NIŻ KULTURĘ"

(oraz Jacek Kryszkowski, Zbigniew Libera, Grzegorz Zygier i grupa Łódź Kaliska)

Wernisaż: 29 listopada (piątek) 2013, godz. 18.00

Kurator: Dawid Radziszewski

W dniu wernisażu o godz. 18.30 będzie miało miejsce spotkanie z Adamem Rzepeckim, Andrzejem Świetlikiem, Dominikiem Kuryłkiem (autorem jednego z tekstów publikowanych w katalogu), moderatorem rozmowy będzie Dawid Radziszewski.

Preferuję bardziej zrzutę niż kulturę to wystawa skoncentrowana wokół twórczości Adama Rzepeckiego z lat 1978 - 1989. Wystawa lokuje prace artysty w szerszym kontekście sztuki lat 80. Znajdą się na niej prace zarówno Adama Rzepeckiego, jak też jego przyjaciół z tamtego okresu  (Jacka Kryszkowskiego, Łodzi Kaliskiej, Zbigniewa Libery i Grzegorza Zygiera). Twórczość Adama Rzepeckiego będzie więc traktowana jako oś, wokół której zostanie skonstruowana narracja dotycząca sztuki politycznej lat 80 oraz jej wpływu na zjawiska artystyczne w Polsce po 1989 roku.

Adam Rzepecki należy do grona najciekawszych artystów lat 80. Był członkiem grupy Łódź Kaliska - jednej z najważniejszych formacji artystycznych tego okresu. Wydaję się jednak, że jego twórczość wyraża się najpełniej w indywidualnych wystąpieniach. Zaliczał się do szczególnego grona artystów, którzy kontestowali zarówno władzę jak i konwencjonalne formy sprzeciwu wobec niej. Jego działalność z czasów schyłkowego PRL-u przenika utopijna wiara w wolność artysty, nawet wobec niesprzyjających warunków politycznych i społecznych.

Projekt z jednej strony przypomina prace tego wybitnego artysty, z drugiej opowiada o całej dekadzie - pełnej paradoksów i coraz trudniejszej do zrozumienia z dzisiejszej perspektywy. Jest on również próbą oddania głosu uczestnikom tych wydarzeń, których relacje znacznie się różnią od wizji współczesnych kuratorów czy historyków sztuki.

W ramach projektu powstanie obszerny katalog z dokumentacją prac Adama Rzepeckiego z lat 1978 - 1989.

 

Portret Adama Rzepeckiego, lata 80., materiały prasowe BWA SOKÓŁ / Adam Rzepecki's portrait, 1980s

Wysłane 2013-11-25 10:12:11 przez M-S-M
Nowy Sącz wernisaż wystawa Adam Rzepecki imprezy
Artykuły powiązane z powyższym
Jeszcze tylko 14 dni dzieli nas od rozpoczęcia wystawy „Zapach – niewidzialny kod”, przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik, Instytut Francuski w Polsce i Goethe-Institut.
Nie ma dnia bez patrona, to właśnie świętych wspominamy nie tylko na kartach kalendarza. Wizerunki są wędrówką poprzez historię, sztukę, geografię, filozofię. Obcowanie z sacrum, odczytywanie zawartej symboliki w dziele jest metodą ku lepszemu zrozumieniu ich życia. Wystawa ta ukaże nie tylko ikonografię, rzeźbę i inne sztuki plastyczne ale pozwoli na odczytanie wielu wartości zawartych w personifikacjach. Wciąż aktualnych bo zakorzenionych w naszej kulturze. Oblicza świętości zmieniały się poprzez wieki mimo to ikonografia, symbolika, kanoniczność, replikacja nigdy nie straciły autentyzmu. Proponowana ekspozycja znajduje odzwierciedlenie w pielgrzymowaniu trwałych wartości i ich przenikaniu do codzienności. Wystawę można zobaczyć w GOK w Komornikach w Galerii Sala Piwnica 7 listopada 2013 roku. Serdecznie zapraszam do drugiej edycji!
Otwarcie wystawy - Ja pójdę górą...
Wysłano 2013-10-23 11:56:01
Anna Wende-Surmiak Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz Anna Delimat serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt.: Ja pójdę górą...
  STRONA GŁÓWNA | KALENDARIUM IMPREZ | IMPREZY - wszystkie |DODAJ IMPREZY |KONTAKT | ARTYKUŁY


Szkolenia, kursy, ciekawe artykuły na temat szkoleń
Aktualne imprezy wydarzenia kalendarium imprez - koncerty kabarety organizowane. Warszawa Kraków Poznań Gdańsk Łódź Organizowane imprezy w 2008 roku oraz 2009. Najlepsze najciekawsze imprezy w Polsce i nie tylko. Imprezy w każdym terminie grudzień styczeń luty. Imprezy, muzyka, koncerty, clubbing, dyskoteki, puby, festiwale, wiadomości, recenzje aktualności zapowiedzi i relacje z imprez, koncertów i wydarzeń kulturalnych rozrywkowych imprezowe info.